• Pole magnetyczne – co należy o nim wiedzieć?

Pole magnetyczne nie jest czymś niecodziennym, wytwarzanym jedynie w warunkach laboratoryjnych bowiem każdy przewód i obwód, którym płynie prąd, wytwarza wokół siebie pole magnetyczne. Wiadomo natomiast, że pole jest bardzo efektywne w przyspieszaniu procesów regeneracji chorych i uszkodzonych tkanek, a także łagodzi dolegliwości bólowe i ma działanie przeciwzapalne. Te właściwości pola magnetycznego sprawiają, że stosowane jest ono jako terapia wspomagająca leczenie wielu jednostek chorobowych i dolegliwości.
Pole magnetyczne stosowane jest w leczeniu osteoporozy, choroby zwyrodnieniowej stawów, nadciśnienia tętniczego , a także chorób kobiecych. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób pole magnetyczne działa na organizm człowieka , jednakże korzystnie wpływa na struktury błon komórkowych, stymulując reakcję enzymatyczną i dobrze działa na produkcję kolagenu, kreatyny i innych białek, co stymuluje wzrost kości.
Pole magnetyczne zmienia też pH wody w organizmie, co wpływa na stężenie rozpuszczonych w niej gazów, takich jak tlen i szybkość jej krystalizacji. Woda zyskuje własności bakteriobójcze, co pozwala zwalczać stany zapalne. Woda w organizmie zmienia pod wpływem pola magnetycznego swoje właściwości nawet na 30 godzin, działając jak naturalny lek przeciwzapalny. Pole magnetyczne stosowane w fizjoterapii przyśpiesza też rozwój tkanki łącznej i stymuluje wytwarzanie blizny kostnej, zwiększa przyswajanie tlenu przez tkanki, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodzi obrzęki.

Wskazania:

* choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i stawów kręgosłupa,
* reumatoidalne zapalenie stawów,
* zapalenie stawów i tkanek okołostawowych,
* stany pourazowe i urazy sportowe,
* trudno gojące się rany i oparzenia,
* zaburzenia krążenia obwodowego,
* osteoporoza,
* zapalenie nerwów,
* zaburzenia procesów przemiany materii,
* zapalenie oskrzeli i zatok obocznych nosa,
* zapalenie jajników,
* owrzodzenie i zmiany troficzne podudzi,
* stwardnienie rozsiane.

Przeciwwskazania:

* ciąża,
* choroba nowotworowa,
*grzybica,
* ostra infekcja wirusowa, bakteryjna,
* gruźlica,
* skłonność do krwawień,
* zarostowo-zakrzepowe zapalenie żył,
* poważne choroby serca i układu krążenia,
* wszczepione implanty elektroniczne,
* naświetlania promieniowaniem jonizującym oraz badania radiologiczne.

Efekty leczenie pola magnetycznego – co zyskujemy:

* poprawia ukrwienie, wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza obrzęk, działa przeciwzapalni działa przeciwbólowo, przyspiesza leczenie złamań, leczy ubytki tkanki kostnej spowodowane osteoporozą, wpływa na szybsze i bardziej efektywne leczenie stawów, poprawia regenerację tkanek miękkich,redukuje napięcie mięśniowe, regeneruje tkankę nerwową.